Zaporedne sestave odbora - comite255

composition title

Zaporedne sestave odbora

Former members

Zaporedne sestave odbora

Prvi odbor (1. marec 2010–28. februar 2014):

Jean-Marc Sauvé, podpredsednik državnega sveta Francije,

Peter Jann, nekdanji sodnik Sodišča Evropske unije,

Lord Jonathan Mance, sodnik vrhovnega sodišča Združenega kraljestva,

Torben Melchior, predsednik vrhovnega sodišča Danske,

Péter Paczolay, predsednik ustavnega sodišča Madžarske,

Ana Palacio Vallelersundi, odvetnica ter nekdanja članica in predsednica odbora Evropskega parlamenta za pravne zadeve in notranji trg,

Virpi Tiili, nekdanja sodnica Sodišča prve stopnje Evropskih skupnosti.

Drugi odbor (1. marec 2014–28. februar 2018):

Jean-Marc Sauvé, podpredsednik državnega sveta Francije,

Luigi Berlinguer, profesor prava in nekdanji poslanec Evropskega parlamenta,

Pauliine Koskelo, nekdanja predsednica vrhovnega sodišča Finske in sodnica na Evropskem sodišču za človekove pravice,

Lord Jonathan Mance, sodnik vrhovnega sodišča Združenega kraljestva,

Péter Paczolay, predsednik ustavnega sodišča Madžarske (član do 21. januarja 2016),

Mirosław Wyrzykowski, sodnik ustavnega sodišča Poljske (član od 29. februarja 2016)

Christiaan Timmermans, profesor prava in nekdanji sodnik Sodišča Evropske unije,

Andreas Voßkuhle, predsednik ustavnega sodišča Nemčije.

Tretji odbor (1. marec 2018 – 28. februar 2022):

Christiaan Timmermans, profesor prava in nekdanji sodnik Sodišča Evropske unije (predsednik odbora od 1. marca 2018 do 27. februarja 2020),

Simon Busuttil, nekdanji poslanec Evropskega parlamenta in član predstavniškega doma Malte (član odbora od 1. marca 2018 do 11. februarja 2020),

Allan Rosas, nekdanji sodnik Sodišča Evropske unije (predsednik odbora od 20. aprila 2020),

Frank Clarke, vrhovni sodnik na Irskem in predsednik vrhovnega sodišča,

Julia Laffranque, sodnica vrhovnega sodišča Estonije in nekdanja sodnica Evropskega sodišča za človekove pravice (članica odbora od 22. januarja 2021),  

Carlos Lesmes Serrano, predsednik vrhovnega sodišča in vrhovnega sveta sodne oblasti Španije,

Maria Eugénia Martins de Nazaré Ribeiro, nekdanja sodnica Splošnega sodišča Evropske unije,

Andreas Voßkuhle, predsednik ustavnega sodišča Nemčije,

Mirosław Wyrzykowski, nekdanji sodnik na ustavnem sodišču Poljske.

Četrti odbor (1. marec 2022 – danes):

Allan Rosas, nekdanji sodnik Sodišča Evropske unije (predsednik odbora),

Frank Clarke, nekdanji vrhovni sodnik na Irskem in nekdanji predsednik vrhovnega sodišča,

Julia Laffranque, sodnica vrhovnega sodišča Estonije in nekdanja sodnica Evropskega sodišča za človekove pravice,

Maria Eugénia Martins de Nazaré Ribeiro, nekdanja sodnica Splošnega sodišča Evropske unije,

Barbara Pořízková, sodnica in podpredsednica češkega vrhovnega upravnega sodišča,

Silvana Sciarra, sodnica italijanskega ustavnega sodišča,

Vassilios Skouris, nekdanji sodnik in predsednik Sodišča Evropske unije.
 

Committee Footer web content element